لزوم پرهیز از خوردن غذاهای گرم و خشک، ورزش زیاد و حمام مکرر در بهار

متخصص طب سنتی ایران گفت: در فصل بهار بدن در حال پاکسازی است که پرخوری و ‌رعایت‌نکردن رژیم غذایی، موجب ضعیف‌شدن بدن می‌شود؛ باید از خوردن غذاهای گرم و خشک، ورزش زیاد و حمام مکرر در بهار پرهیز کرد.

دکتر ناصر رضایی‌پور درباره تدابیر فصل بهار اظهار کرد: در فصل بهار مواد زائد انباشته‌شده در بدن از حالت انجماد خارج شده و در بدن به جریان می‌افتند.

به‌گفته وی در فصل بهار بدن در حال پاکسازی است که پرخوری و ‌رعایت‌ نکردن رژیم غذایی، موجب ضعیف‌ شدن بدن می‌شود که زمینه‌ساز ابتلا به بیماریها در فصل بهار است.

ورزش زیاد و حمام مکرر در بهار ممنوع

دکتر رضایی‌پور متذکر شد: لازم است در فصل بهار، از خوردن غذاهای گرم و خشک، حرکت و ورزش زیاد، حمام مکرر و خوردن غذاهای گوشتی و شیرینی زیاد خودداری شود همچنین بهتر است در این فصل به‌جای آب از عرق کاسنی یا عرق شاه‌تره استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: بهتر است در این فصل از مصرف غذاهای چرب و سرخ‌کردنی, خوراکی‌های تلخ، تند و تیز، و شور که مزاج گرم دارند مانند آجیل شور و گردو پرهیز کرد.

آشنایی با نوشیدنیهای مفید در فصل بهار 

 این متخصص طب سنتی ایران یادآور شد: بهتر است در این فصل از نوشیدنیهای خنک مانند شربت ریواس، شربت عناب، شربت نارنج، لیمو و "به" استفاده کرد.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است