وزیر بهداشت: مردم به تبلیغات غیرعلمی در حوزه طب سنتی اعتماد نکنند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه همایش سفیران سلامت دانشجویی، اظهار داشت: حدود 16 درصد از مردم ایران، دارای فشار خون هستند و 50 درصد از بیماران نیز از فشار خون خود اطلاعی ندارند.

وزیر بهداشت در خصوص یکی از تبلیغات فضای مجازی مبنی بر فواید شیر بعضی حیوانات در بهبود برخی از بیماری‌ها، خاطرنشان کرد: تا کنون در مورد شیر حیوانات دیگر، چیزی نشنیده‌ام اما در مورد شیر شتر می‌دانم که همکاران طب سنتی ما در برخی از موارد، استفاده از آن را توصیه می‌کنند ولی مردم هم به تبلیغات غیر علمی، اعتماد نکنند.
هاشمی تاکید کرد: افرادی که تحصیل کرده هستند، توجه بیشتری به تبلیغاتی که مبنای علمی ندارند می‌کنند و به آن اعتمادی ندارند، اما برخی از افراد ممکن است فریب بخورند و برخی دیگر نیز از باورها و اعتقادات دینی مردم سوء استفاده می‌کنند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه اطبا و علمای طب سنتی ایران، اهل مطالعه بوده‌اند، افزود: افرادی که در این حوزه به صورت علمی آموزش ندیده‌اند، قابل اعتماد نیستند و خوشبختانه آگاهی مردم روز به روز بیشتر می‌شود و کمتر فریب این گونه افراد را می‌خورند و گذر زمان و آگاهی بیشتر مردم، راه را بر افراد سودجو می‌بندد.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است