پیشنهاد فراکسیون غذا و دارو جهت گنجاندن واحدهای طب سنتی در طب عمومی

محمد نعیم امینی‌فرد عضو فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به تلاش‌های این فراکسیون جهت پررنگ‌تر شدن طب سنتی در رشته تحصیلی پزشکی در دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر برخی دانش‌آموختگان پزشکی عمومی یک دوره طب سنتی را نیز می‌گذرانند اما این کفایت نمی‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه 50 تا 100 نفر دانش‌آموخته پزشکی آشنا به طب سنتی عملاً تکافوی نیاز جامعه را نمی‌کند، اظهارداشت: پیشنهادهای فراکسیون غذا و دارو در این باره مطرح کرده است که طب سنتی به شکل واحدهای مشخص در طب عمومی ما گنجانده شود و دوره‌های پودمانی برای پزشکان عمومی براساس یک مجموعه راهنمایی‌های بالینی مشخص برگزار شود تا پزشکان ما در این عرصه نیز توانمند شوند.
 
امینی‌فرد در ادامه گفت: امروز بسیاری از تجویزها در حوزه طب سنتی از سوی افراد ذی‌صلاح صورت نمی‌گیرد و هدف ما این است که این کار به دست پزشکان واجد صلاحیت انجام گیرد.
 
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دخالت در امور پزشکی صرفاً باید توسط افراد واجد شرایط صورت گیرد و این را می‌توانیم با تربیت افرادی که در این زمینه تخصص کافی را دارند به گسترش خدمات در حوزه طب سنتی کمک کنیم.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است