توصیه‌های طب سنتی برای مزاج‌های مختلف در شب یلدا

دکتر میرغضنفری، متخصص فیزیولوژی و پژوهشگر طب سنتی  در مورد آداب و رسوم نادرست در شب یلدا گفت: یک حرف اشتباه و رایج این است که یک شب هزار شب نمی‌شود، این اشتباه است چرا که ممکن است با یک شب عدم پرهیز، به افراد آسیب‌های جدی وارد شود. افرادی بوده‌اند که با یک وعده ناپرهیزی روزها، هفته‌ها بلکه ماه‌ها و سال‌ها دچار آسیب‌های جدی شده‌اند.
 
 
 
دکتر میرغضنفری با تاکید بر توجه به مزاج هر فرد گفت: اگر مزاج شما سرد است باید خیلی مراقبت کنید. هوا سرد است، فصل سرد است و مزاج شما هم سرد است، لذا باید مراقب بود. حال در این میان شاخصه شب یلدا هندوانه است که مزاج آن سرد است، لذا افراد سرد مزاج و افراد مسن نباید بخورند.
 
 
 
وی ادامه داد: پرخوری، درهم‌خوری، و زیاده‌روی در خوردن سردیجات می‌تواند باعث آسیب‌های جدی شود، لذا هموطنان رعایت کنند.
 
 
 
میرغضنفری با اشاره به مواد غذایی سرد گفت: هندوانه، مواد غذایی ترش، ماهی، انار، مرکبات ترش مثل پرتقال و لیمو شیرین، نارنج، گریپ فروت، برگه های هلو و زردآلو، سنجد، باقلا و دوغ همگی مواد سرد هستند که باید در خوردن آن‌ها مراقبت کرد.
 
 
 
وی با اشاره به مواد غذایی گرم گفت: نخودچی، کشمش، مغزهای مقوی مثل بادام و پسته، تخمه، گندمک همگی مواد گرم هستند. آنچه قبلا استفاده می‌شد خوردن مواد گرم بود.
 
 
 
میرغضنفری با اشاره به پرخوری‌ها در شب یلدا گفت: مردم در کنار خوردنی‌های سنگین از خوردن مواد غذایی سبک کننده مثل سکنجبین استفاده کنن. صبح روز بعد نیز خوردن آب پنیر توصیه می‌شود.
 
 
 
وی در پاسخ به سوالی در مورد استفاده نکردن از هندوانه در شب یلدا گفت: سرد مزاج‌ها اصلا هندوانه نخورند. گرم مزاج‌ها هم اگر خیلی اصرار دارند اشکالی ندارد اما زیاده‌روی نکنند و در کنار آن مواد سرد دیگر را که ذکر کردم نخورند. توصیه می‌شود اصلا این شب شام نخورند چرا که همین تنقلات خود شام خوب و کاملی برای افراد است.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است