با هرگونه صادرات مواد خام گیاهان دارویی مخالفیم
با هرگونه صادرات مواد خام گیاهان دارویی مخالفیم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علی ابراهیمی عصر امروز در کنفرانس بین‌المللی کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی در تالار نوید بازار سپاد اظهار داشت: اهتمام به مدیریت دانش در بخش گیاهان دارویی و طب سنتی و همچنین خودکفایی و اشتغالزایی و استفاده حداکثری از توان داخلی در بخش گیاهان دارویی و طب سنتی نیازمند توجه ویژه است.
 
وی با اشاره به اینکه توسعه کشاورزی مسیر اصلی توسعه اقتصادی است، بیان داشت: با تمام کارگروه‌های تخصصی شکل گرفته در تمام وزارت خانه‌ها نقشه راه سند چشم انداز 20 سال تدوین شده است. 
 
جانشین ستاد توسعه گیاهان دارویی کشور افزود: با هرگونه صادرات مواد خام گیاهان دارویی مخالفیم و توسعه کشاورزی مسیر اصلی توسعه اقتصادی است.
 
ابراهیمی اهمیت توجه به صنعت گیاهان دارویی را مهم دانست و ادامه داد: ایران یکی از 8 مرکز اصلی در تولید گیاهان دارویی به شمار می‌رود.
 
وی گفت: بدون تردید ویژگی ژئوپلیتیکی ایران در منطقه خشک و نیمه خشک جهان ایجاب می‌کند بر تولید و درآمدزایی از طریق کشت محصولات گیاهان دارویی و این گیاهان با نیاز آبی پایین، مقاوم بر خشکی، دارای اثرات مستقیم و غیرمستقیم در بهبود سلامتی مردم، قابلیت گسترده فن‌آوری، تولید و اشتغال فراوان به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری و قابلیت گسترده برای صادرات، تولید و سرمایه‌گذاری است.
 
جانشین ستاد توسعه گیاهان دارویی کشور تاکید کرد: با هرگونه صادرات مواد خام گیاهان دارویی مخالفیم و توسعه کشاورزی مسیر اصلی توسعه اقتصادی است.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است