با هرگونه صادرات مواد خام گیاهان دارویی مخالفیم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علی ابراهیمی عصر امروز در کنفرانس بین‌المللی کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی در تالار نوید بازار سپاد اظهار داشت: اهتمام به مدیریت دانش در بخش گیاهان دارویی و طب سنتی و همچنین خودکفایی و اشتغالزایی و استفاده حداکثری از توان داخلی در بخش گیاهان دارویی و طب سنتی نیازمند توجه ویژه است.
 
وی با اشاره به اینکه توسعه کشاورزی مسیر اصلی توسعه اقتصادی است، بیان داشت: با تمام کارگروه‌های تخصصی شکل گرفته در تمام وزارت خانه‌ها نقشه راه سند چشم انداز 20 سال تدوین شده است. 
 
جانشین ستاد توسعه گیاهان دارویی کشور افزود: با هرگونه صادرات مواد خام گیاهان دارویی مخالفیم و توسعه کشاورزی مسیر اصلی توسعه اقتصادی است.
 
ابراهیمی اهمیت توجه به صنعت گیاهان دارویی را مهم دانست و ادامه داد: ایران یکی از 8 مرکز اصلی در تولید گیاهان دارویی به شمار می‌رود.
 
وی گفت: بدون تردید ویژگی ژئوپلیتیکی ایران در منطقه خشک و نیمه خشک جهان ایجاب می‌کند بر تولید و درآمدزایی از طریق کشت محصولات گیاهان دارویی و این گیاهان با نیاز آبی پایین، مقاوم بر خشکی، دارای اثرات مستقیم و غیرمستقیم در بهبود سلامتی مردم، قابلیت گسترده فن‌آوری، تولید و اشتغال فراوان به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری و قابلیت گسترده برای صادرات، تولید و سرمایه‌گذاری است.
 
جانشین ستاد توسعه گیاهان دارویی کشور تاکید کرد: با هرگونه صادرات مواد خام گیاهان دارویی مخالفیم و توسعه کشاورزی مسیر اصلی توسعه اقتصادی است.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است