نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در حوزه طب سنتی-ایرانی منصوب شد

وزیر بهداشت در حکمی دکتر محمد هادی ایمانیه  را به عنوان نماینده تام الاختیار خود در حوزه طب سنتی- ایرانی منصوب کرد.

به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در این حکم با تاکید بر اینکه طب ایرانی، میراث گرانقدر هزاران دانشمند و حکیم برجسته کشور است، آورده است؛ سرزمین ایران، تاریخی به بلندای هزاران سال دارد و آثار اندیشمندان به نام این مکتب طبی از جمله ابوعلی سینا، محمدبن زکریای رازی و سیداسماعیل جرجانی، قرن ها راهنمای دانش پژوهان دانشگاه های طب شرق و غرب بوده است.

وزیر بهداشت در این حکم با بیان این که متأسفانه این گنجینه علمی ارزشمند که به دریایی پر گوهر و زاینده می ماند، به دلیل بی مهری برخی و خودباختگی گروهی از گذشتگان، مدتی به فراموشی سپرده شد، خاطرنشان کرده است: اینک به یاری پروردگار، زمینه احیای طب ملی در ایران اسلامی فراهم شده است.

وزیر بهداشت در این حکم  از دکتر ایمانیه خواسته است با همکاری پیشکسوتان، صاحب نظران، اساتید و محققان این عرصه، تمام تلاش خود را برای برنامه ریزی، سامان و گسترش خدمات و معرفی توانمندی های این میراث گرانقدر در سطح ملی و بین المللی به کار گیرد.

دکتر هاشمی همچنین در این حکم تصریح کرده است: معاونان وزیر، رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و مدیران ستادی در این مسیر همراه بوده و بر ایشان تکلیف است از هیچ کمکی برای دست یابی به اهداف این بخش دریغ نکنند.

متن این حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمدهادی ایمانیه

استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شیراز

طب ایرانی، میراث گرانقدر هزاران دانشمند و حکیم برجسته این کشور است. سرزمینی که تاریخی به بلندای هزاران سال دارد و در دوران تمدن اسلامی، آوازه دانش و تبحر طبیبانش به اوج رسید.

آثار اندیشمندان به نام این مکتب طبی از جمله ابوعلی سینا، محمدبن زکریای رازی، سیداسماعیل جرجانی و ... قرن ها راهنمای دانش پژوهان دانشگاه های طب شرق و غرب بوده است.

متأسفانه این گنجینه علمی ارزشمند که به دریایی پر گوهر و زاینده می ماند، به دلیل بی مهری برخی و خودباختگی گروهی از گذشتگان، مدتی به فراموشی سپرده شد.

اینک که به یاری پروردگار، زمینه احیای طب ملی در ایران اسلامی فراهم شده است، جناب عالی که سابقه ارزشمندی در مدیریت علوم پزشکی دارید را به عنوان نماینده تام الاختیار خود در حوزه طب سنتی- ایرانی منصوب می کنم.

انتظار می رود با همکاری پیش کسوتان، صاحب نظران، اساتید و محققان این عرصه، تمام تلاش خود را برای برنامه ریزی، سامان و گسترش خدمات و معرفی توانمندی های این میراث گرانقدر در سطح ملی و بین المللی به کار گیرید.

بدیهی است معاونان، رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و مدیران ستادی در این مسیر همراه بوده و بر ایشان تکلیف است از هیچ کمکی برای دست یابی به اهداف این بخش دریغ نکنند.

از خداوند متعال توفیق روزافزون جناب عالی را در انجام مأموریت محوله خواهانم.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است