رکن اصلی طب سنتی، طب ایرانی است.

دکتر علی اکبر ولایتی با حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب از جدیدترین کتاب خود تحت عنوان «دایره المعارف پزشکی اسلام و ایران» رونمایی کرد.

 
وي درباره این کتاب گفت: برای اولین بار است که طب سنتی اسلامی ایرانی به شکل دایره المعارف گردآوری می‌شود؛ این کتاب به پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشکی و شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشته شده است.
 
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: برای اولین بار، طب اسلامی ایرانی به شکل یک دانشنامه و مستند و مستدل در این کتاب جای گرفته است به نوبه خود در تاریخ ایران بی سابقه است.
 
وي عنوان کرد: حدود ۶۰۰ سال است که پزشکی ایران حرف اول را در دنیا می زند؛ به عنوان مثال کتاب «قانون» ابن سینا در شرق و غرب عالم به عنوان کتاب تکست پزشکی تدریس می‌شد. نکته قابل توجه این است که طب سنتی با تلاش شورای عالی انقلاب فرهنگی و برای اولین بار در ایران‌‌ سامان گرفت.
 
ولايتي يادآور شد: آن کسانی که منکر طب سنتی ایرانی اسلامی هستند با انتشار این کتب و چندین هزار سند دیگر حرفی برای گفتن نخواهند داشت.
 
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح کرد: ما به دنبال این بودیم که طب ایرانی اسلامی را با کمک شورای عالی انقلابی فرهنگی احیا کنیم در واقع رکن اصلی طب سنتی، طب ایرانی است.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است