تشنگی در ماه رمضان را اینگونه رفع کنید

یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه ماه رمضان فرصتی برای خودسازی معنوی است، راهکار‌هایی ساده و قابل دسترس را برای جلوگیری از تشنگی در این ماه توصیه کرد.
 
به گزارش فانوس، عباسیان متخصص طب ایرانی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی برای خودسازی معنوی است، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان علاوه بر خودسازی معنوی باید به خودسازی جسم نیز توجه کرد.
 
وی در خصوص اینکه زندگی ماشینی و پشت میز نشینی از زندگی طبیعی بسیار دور است، گفت: انسان باید در طول روز مسیر زیادی راه برود و عرق بریزد تا مقدار زیادی از سموم بدن دفع شود، اما متاسفانه به دلیل پیشرفت بشر این فعالیت‌های طبیعی کم شده است.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه یک حبه قند عصاره بیش از یک کیلو نیشکر دارد، عنوان کرد: متاسفانه امروزه انسان‌ها بدون انجام دادن فعالیت و زحمتی به راحتی مقدار زیادی قند مصرف می‌کنند؛ به همین دلیل مقدار ورود مواد غذایی به بدن بیش از نیاز ما است. 
 
عباسیان با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان مقدار ورود مواد غذایی به بدن بیش از نیاز ماست، ادامه داد: این امر دچار انباشت مواد غذایی در بدن می‌شود و در نتیجه اضافه وزن و بالا رفتن چربی و فشار خون را به همراه دارد.
وی در خصوص اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی است برای نزدیک شدن به سلامتی، عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان میزان ورود مواد غذایی به بدن کاهش پیدا می‌کند و این شکی است که بدن با آن مواجه می‌شود.
 
این متخصص طب ایرانی با توجه به قاعده رعایت اصل تدریج، گفت: با فرا رسیدن ماه رمضان ورودی‌های مواد غذایی به بدن کاهش پیدا می‌کند و شکی بزرگ به بدن وارد می‌شود.
 
وی در ادامه برای جلوگیری از شک به بدن در ماه رمضان عنوان کرد: روزه گرفتن در ماه رجب و شعبان باعث آمادگی بدن در ماه رمضان می‌شود.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است