ارائه خدمات طب سنتی به زوار اربعیندکتر نفیسه حسینی یکتا، نایب‌رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران، از ارائه خدمات طب سنتی در ایام پیاده‌روی اربعین خبر داد.

 

وی با بیان اینکه خدمات طب سنتی می‌تواند به زوار اربعین در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا کمک کند، اظهار کرد: مشکلات شایع عضلانی اسکلتی ممکن است در این مسیر برای زوار اتفاق بیفتد که خدمات، رویکرد‌ها و توصیه‌های طب سنتی می‌تواند از این مشکلات پیشگیری کرده یا آن‌ها را کاهش دهد.

 

نایب‌رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران افزود: سال‌های گذشته نیز خدمات طب سنتی به صورت پراکنده در ایام پیاده‌روی اربعین انجام می‌شد و امسال مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران با هدف انجام خدمات صحیح در این حوزه پایگاهی را در پارک متنزه الکربلا در ورودی کربلا به این امر اختصاص داده و پزشکان و کادر کمک‌درمانی مورد تأیید انجمن در آنجا مستقر می‌شوند.

 

 از سال ۹۵ موکب‌های طب سنتی در مسیر پیاده‌روی اربعین برپا شده و در آن براساس اصول حفظ الصحه به ارائه خدمات به زوار اربعین پرداخته می‌شد. امسال برای نخستین بار است که انجمن علمی طب سنتی ایران متولی اعزام متخصصان طب سنتی و نحوه ارائه این خدمات به زوار در ایام اربعین را برعهده گرفته است.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است