نباید از اعتماد مردم به طب اسلامی سوء استفاده شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: عده ای افراد سودجو ، ناآگاه و بدون صلاحيت، با سوء استفاده از اعتماد مردم به عناوين مقدسی چون طب اسلامی و علاقه آنان به طب سنتی و گرایش آنان به این رشته اقدام به درمان بیماری ها در سطح جامعه می کنند که این اعمال خلاف چارچوب علم پزشکی و روند درمانی روز دنیا است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،دکتر ابوالفضل ایرانی خواه در نشست هم اندیشی روسای دانشگاههاو مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای قم که با حضور حجت الاسلام محمدیان رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشوربرگزار شد اظهار داشت:متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که عده ای افراد سودجو ، ناآگاه و بدون صلاحيت، با سوء استفاده از اعتماد مردم به عناوين مقدسی چون طب اسلامی و علاقه آنان به طب سنتی و گرایش آنان به این رشته اقدام به درمان بیماری ها در سطح جامعه می کنند که این اعمال خلاف چارچوب علم پزشکی و روند درمانی روز دنیا است.
ایشان با اشاره به ضرورت برخورد قانونی با این افراد خواستار همکاری و تعامل بیشتر علمای حوزه علمیه و مسولین نهاد نمایندگی های مقام معظم رهبری با دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در زمینه اشاعه درست طب سنتی در کشور شد.
دکتر ایرانی خواه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث دانشکده و سلامتکده طب سنتی در قم اضافه کرد: وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی  سلامت جامعه برنامه ریزی های مناسبی را در این خصوص انجام داده است که امیدواریم با اجرای آن  جلوی برخی از سوءاستفاده ها گرفته شود. 
در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور ضمن تاکید بر برخورد قانونی و محکم با اینگونه افراد افزود: مسئول اصلی ترویج، نظارت و صدور مجوزهای لازم در  خصوص گسترش طب سنتی در کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و باید با تعامل و همفکری در این زمینه و با نظارت این مجموعه طب صحیح سنتی و اسلامی را در کنار طب نوین پزشکی در جامعه گسترش داد.
وی همچنین با بیان این نکته که وزیر عزیز بهداشت خود فردی عطار زاده است و اشراف کاملی نسبت به طب سنتی دارد اضافه کرد:در کشور ما منابع غنی فراوانی در زمینه طب سنتی و طب اسلامی همچون طب بوعلی سینا و ... وجود دارد که با بسط و گسترش صحیح و منطقی آن توسط وزارت بهداشت ایران اسلامی می تواند به عنوان پایگاه مرجع این رشته درمنطقه قرار گیرد.
حجت الاسلام محمدیان با تاکید مجدد مبنی بر ایستادگی در برابر ورود افراد ناکارآمد و ناوارد به طب سنتی گفت: افرادی باید وارد این عرصه بشوند که با طب نوین و علم پزشکی روز دنیا آشنا باشند تا بواسطه به کارگیری هر دو دانش در کنار هم بتوانند  راهکارهای جدید و نوینی را  برای درمان سریعتر و بهتر بیماری به دست آورند.
لینک خبر


فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است