هندوانه

هندوانه خوب بايد شكننده و ترد بوده و ريشه در داخل بافت خوراکی خود نداشته باشد.
هندوانه باید طعم شيرين داشته باشد حال به هر رنگی که باشد از زرد گرفته تا قرمز.
مزاج هندوانه سرد و تر است بنابراين به بدن خنكي مي‌بخشد.
هندوانه در اصطلاح طب سنتی تيزي و حدت و حرارت خون را تعديل مي‌بخشد.
هندوانه مشکلات ناشی از افزايش حرارت بدن مانند خارش پوست، جوش و دمل‌هاي پوستي، خشكي بدن، خشكي مخاط و غيره و به دنبال آن تشنگي شديد و يبوست را کاهش می دهد.
هندوانه مهار كننده صفراي بيش از حد است كه صفرای اضافی عامل بسياري از  بيماري ها  با این علائم (پوست، چشم یا روي زبان به زنگ زرد متمايل گردیده و خارش در فرد ايجاد مي‌شود)  مي‌تواند باشد.
هندوانه با افزایش رطوبت های بدن و مهار ترشح صفرای زیادی از بروز سنگ‌‌هاي صفراوي پيشگيري کرده يا حتي به دفع شن‌ريزه‌ها و لجن‌هاي صفراوي كه امروزه خيلي‌ها دچار آن هستند و اکثرا مجبور به جراحي صفرا مي‌گردند کمک کند.
در مواقع روزه‌داري بهتر است  بعد از افطار تا هنگام خواب مصرف شود چون مصرف آن در سحر ممكن است با افزايش ادراري كه در طول روزهای گرم و طولانی براي شخص اتفاق مي‌افتد باعث از دست دادن آب از بدن و تشنگی شود.
هندوانه چون رطوبت بدن را بالا مي‌برد غلظت خون را كاهش مي دهد، هندوانه با افزايش نسبي آب خون (بلغم) باعث افزايش رطوبت و رقيق شدن خون مي‌شود.
هندوانه مدر است بنابراين برای افرادي كه دچار سنگ كليه هستند مفيد است.
افرادی که طبع گرم و خشك داشته و ذاتاً ادرار كمي دارند از هندوانه سود بیشتری مي‌برند چون با افزايش حجم ادرار احتمال کاهش برخی مشکلات سیستم ادراری و تشكيل سنگ يا دفع سنگ‌هاي موجود افزايش مي‌يابد.
 

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است