برگزاری سمپوزیوم مشترک طب ایرانی و طب سنتی اروپایی در شهریورماه دراتریش

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی، پیرو برقراری تعاملات دوجانبه و همکاریهای آموزشی بین دانشکده طب سنتی و آکادمی طب سنتی اروپایی اتریش، نخستین گروه از دانشجویان اتریشی طی یک هفته دوره کوتاه مدت آموزش طب سنتی را در دانشکده طب سنتی سپری کردند. 
در این دوره آموزشی دانشجویان اتریشی به طور فشرده در کلاس هایی که توسط اعضای هیأت علمی دانشکده طب سنتی به زبان انگلیسی برگزارشد، شرکت کردند و با مباحثی از مبانی طب ایرانی، گیاهان دارویی، طب تلفیقی در سرطان و بیماری های مغز و اعصاب، تغذیه، ماساژ، طب سوزنی و فشاری،‌ اصلاح سبک زندگی و حجامت آشنا شدند. 
درنهایت پس از برگزاری این دوره که بسیار مورد توجه دانشجویان اتریشی قرار گرفت، روز دوشنبه 17 خردادماه مراسم پایانی این دوره آموزشی پس از برگزاری سمپوزیوم جایگاه طب سنتی در ایران و اتریش در ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
گفتنی است دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و آکادمی طب سنتی اتریش در راستای نقشه راه مصوب و براساس تفاهم نامه دوطرف، علاوه بر تبادل استاد و دانشجو و تبادلات علمی و پژوهشی دو کشور به زودی سمپوزیوم مشترک طب ایرانی و طب سنتی اروپایی را در شهریورماه سال جاری در وین پایتخت اتریش برگزار می نمایند.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است