شهرک بزرگ سلامت استان گلستان احداث می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: شهرک بزرگ سلامت استان گلستان در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار در گرگان احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، تقی ریاحی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از ساخت شهرک بزرگ سلامت استان خبر داد و اظهار داشت: این شهرک با مساحت 60 هکتار در شهرستان گرگان احداث می‌شود و تا 2 ماه آینده کارهای مطالعاتی، تحقیقاتی و حقوقی آن انجام می‌شود.
وی با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در استان افزود: در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان که ظرفیت 200 تختخوابی دارد در حال حاضر 400 بیمار پذیرش می‌شود و در بقیه بیمارستان‌های این شهرستان نیز به همین شکل است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان همچنین با اشاره به نیاز استان گلستان به 2 هزار تختخواب بیمارستانی تصریح کرد: بیمارستانی برای جایگزین بیمارستان طالقانی گرگان در مکان دیگری از شهر گرگان با ظرفیت 200 تختخواب احداث می‌شود که امیدواریم در کمتر از 18 ماه به بهره‌برداری برسد.
ریاحی گفت: فقدان پارکینگ در بیمارستان صیادشیرازی یک معضل بزرگ است، باید تلاش کرد از ساختارها به خوبی استفاده شود و شرایط را به سمتی ببریم که عزیمت مردم به خارج از استان برای دریافت خدمات متوقف شود.
وی افزود: بیمارستان‎های گرگان، کردکوی، بندرگز و مراوه‎تپه جانمایی مناسبی نشده در شصت‎کلاته سال‌هاست درگیر کارهای حقوقی هستیم، برای ساخت کلینیک طب سنتی نیز مشکلاتی وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از وجود بیش از 5 هزار زوج نابارور در استان گلستان خبر داد و افزود: ظرفیت دولتی در این زمینه آغاز به کار کرده که امیدواریم توسعه پیدا کند.
ریاحی افزود: کلینیک ناباروری استان گلستان با بیش از 3 میلیارد تومان اعتبار احداث شده اما کفاف همه زوج‌های نابارور استان گلستان را نمی‌دهد و امیدواریم همین آمار زوج‌های ناباروری در استان گلستان کاهش پیدا کند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه قلب عامل اصلی مشکلات ما در حوزه سلامت است، مراکزی را برای بیماران قلبی استان گلستان مثل مرکز فوق تخصصی قلب سلیم و بیمارستان قلب شفا در شهرستان گرگان راه‌اندازی کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان افزود: از آبان ماه سال گذشته به دنبال این بودیم تا برای نخستین بار در استان گلستان عمل پیوند کلیه را انجام دهیم که با فعالیت‌های گروه پیوند کلیه وزارت بهداشت به‌زودی این عمل برای نخستین بار در سطح استان گلستان انجام می‌شود.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است