نخستین همایش ملی باریجه برگزار می شود

تهران-ایرنا-نخستین همایش ملی باریجه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.
به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فاضل لاریجانی رئیس همایش ملی باریجه با اشاره به حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی از این همایش، گفت:همایش ملی باریجه به منظورنیل به اهداف سند چشم انداز بیست ساله، اجرای نقشه جامع علمی کشور و پیشبرد ماموریت های ملی و منطقه ای در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و استفاده از گیاهان دارویی در ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و امنیت غذایی برگزار می شود.
لاریجانی افزود: اقتصاد و صنعت، زراعت، اکولوژی، فیزیولوژی، به نژادی و تولید، گیاه پالایی، مکانیزاسیون، بیولوژی، بیوتکنولوژی و کشت بافت، محیط زیست ومنابع طبیعی پایدار، کابرد فناوری های نوین کشاورزی، گیاه شناسی، شیمی گیاهی، داروسازی، پزشکی و طب سنتی، فرآوری و بسته بندی، اکوتوریسم و فضای سبز و مردم گیاه شناسی از محورهای این همایش است. 
وی با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال مقالات 25 شهریورماه سال جاری است ،تصریح کرد:همایش ملی باریجه با امتیاز بازآموزی برای پزشکان ، داروسازان و مهندسین کشاورزی همراه خواهد بود.برگزاری نمایشگاه جانبی و کارگاه های تخصصی از دیگر برنامه های این همایش است.
رئیس همایش ملی باریجه توضیح داد: تلاش داریم هر ساله و در راستای فعالیت های قطب گیاهان دارویی واحد، یک همایش ملی تخصصی در زمینه گیاهان دارویی در این واحد دانشگاهی برگزار شود تا این دانشگاه به میزبان دائمی همایش های تخصصی گیاهان دارویی در کشور تبدیل شود.
وی خاطرنشان کرد: محققان، استادان و دانشجویان علاقمند می توانند آخرین یافته های علمی خود در این زمینه را به نشانی دبیرخانه در دفتر قطب علمی گیاهان دارویی ارسال کنند.
همایش ملی باریجه، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 25 آبان ماه 95 در آمل برگزار می شود. 

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است