ضوابط داروخانه های گیاهی هنوز تعیین نشده است/به انتقادات توجه می کنیم

دکتر رسول دیناروند در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود:اصلاحاتی در آیین نامه تاسیس داروخانه های گیاهی انجام شده که مصوبه شورای طب سنتی وزارت بهداشت هست و به ما هم ابلاغ شده است.
وی با اشاره برخی انتقادات داروسازان نسبت به تاسیس داروخانه های گیاهی، تصریح کرد: در جلساتی که با داروسازان داشتیم به آنان اعلام کریم که نگرانی های آنان را حتما لحاظ می کنیم و در مواردی که انتقادات بجا هست ؛ حتما توجه می کنیم و واقعا جای نگرانی نیست.
معاون وزیر بهداشت در امور غذا و دارو ادامه داد: ضوابط داروخانه های گیاهی در حال طراحی است و در تدوین ضوابط این داروخانه ها به هر حال با صنف و بخش های مختلف و نیز متخصصان طب سنتی و داروهای گیاهی مشورت می شود و آنها نیز باید نظر دهند.
دیناروند تاکید کرد: کسانی که بیشترین آشنایی را با داروهای گیاهی دارد ، داروسازان هستند و به همین علت است که فروش داروهای طبیعی در حال حاضر نیز در داروخانه، مجاز است و ما نیز همواره به مردم و علاقمندان داروهای گیاهی توصیه می کنیم که بجای مراجعه به عطاری ها به داروخانه ها مراجعه کنند؛ بسیاری از داروخانه ها هم اکنون در این زمینه، خدمات لازم را ارائه می دهند.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است