شرکت تولید دارو با استفاده ازطب سنتی و اسلامی در قم به بهره برداری رسید

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: ابوعلی سینا یک پزشک حاذق بود و طبی که امروز داریم، جدا از طب گذشته نیست بلکه استمرار طب سنتی است.
علی لاریجانی ادامه داد: اگرچه بسیاری از بیماری ها با روش های متعارف امروزی قابل حل است اما با این حال به طب سنتی توجه بسیاری شده و در ایران هم به آن نگاه ویژه ای وجود دارد.
وی افزود : وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال های اخیر اقدام های بسیار خوبی در زمینه طب سنتی انجام داده است و امیدواریم که از دستاوردهای طب قدیم استفاده شود.
لاریجانی گفت: کار پزشکی امروز بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد؛ البته ظرایفی دارد و نکته قابل ذکر این است که بحث نزاع بین طب قدیم و طب جدید نیست بلکه طب جدید استمراری از طب قدیم است.
نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی اضافه کرد: گرچه بسیاری از داروهای امروز شیمیایی است، اما عصاره اش از داروهای گیاهی است، بنابراین حتما باید به این موضوع توجه کرد که دراستفاده از گیاهان دارویی افراط و تفریط نشود تا مشکلاتی به وجود نیاورد.
وی گفت: این حرکت که در استان قم آغاز شده را ارج می نهیم و امیدواریم که این اقدام مبارک، استمرار داشته باشد.
شرکت داروسازی بوعلی دارو با هدف فرهنگ سازی در زمینه درمان و تولید داروهای گیاهی و احیای طب سنتی و اسلامی تاسیس شده است.
عمده فعالیت شرکت بوعلی دارو تهیه دارو با استفاده از متون طب سنتی و تلفیق آن با دستاوردهای علمی جدید درعلم پزشکی در فرم های قابل قبول مانند کپسول، شربت، پماد و غیره است.
دراین مراسم 'ابوالفضل ایرانی خواه' رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و جمعی از مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است