پنجمین جلسه شورای سیاستگذاری طب سنتی برگزار شد

پنجمین جلسه شورای سیاستگذاری طب سنتی با حضور مقام عالی وزارت، معاونان بهداشت، درمان و آموزشی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و البرز، در شهرک صنعتی دارویی برکت واقع در استان البرز، برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی، دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی گفت: پنجمین جلسه شورای سیاستگذاری طب سنتی، با حضور مقام عالی وزارت، معاونان محترم بهداشت، درمان و آموزشی و روسای محترم دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و البرز و دیگر اعضای شورا، با سه مصوبه به کار خود پایان داد.
وی افزود: به عنوان یکی از مصوبات این جلسه، مقرر شد تعهدات قانونی فارغ‌التحصیلان رشته طب و داروسازی سنتی، در اختیار معاونت آموزشی و روسای دانشگاه‌ها قرار گیرد و چنانچه این افراد، دارای اعلام نیاز از یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی باشند، به آن دانشگاه معرفی می‌شوند و در غیر این صورت می‌توانند برای معافیت از طرح، به معاونت آموزشی وزارت متبوع مراجعه کنند.
مشاور وزیر بهداشت سپس به مصوبه دیگر این جلسه اشاره کرد و گفت: قرار گرفتن دو واحد اجباری مجازی آشنایی با اصول و مبانی طب سنتی برای پزشکان عمومی به منظور آشنایی آن‌ها با این رشته نیز از دیگر مصوبات جلسه بود که پس از تعیین طرح درس نهایی، در دستور کار معاونت آموزشی قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص استفاده از دانش و مهارت افراد صاحب تجربه در طب سنتی نیز به عنوان آخرین مصوبه پنجمین جلسه شورای سیاستگذاری طب سنتی، گفت: مقرر شد نظام­نامه تهیه شده پس از اعمال برخی تغییرات و تایید جناب آقای دکتر لاریجانی و دکتر آقاجانی، ابلاغ شود.
گفتنی است، اعضای شورا در پایان جلسه، از بخش‌های مختلف شهرک صنعتی دارویی برکت که اولین شهرک تخصصی صنعتی دارویی است و تا چند سال آینده به عنوان بزرگترین شهرک دارویی کشور، تعداد زیادی واحد داروسازی در آن مستقر و فعال خواهند شد، بازدید کردند.

فایل های پیوست
نظرات

ثبت نظرات کاربران

نظر خود را وارد نمایید
* موارد ستاره دار الزامی است